Preloader
قوانین و مقرراتماده 1- تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این بخش به کار رفته، دارای معانی زیر می باشد:

1-1: شرکت: شرکت فن آوری اطلاعات و ارتباطات اطلس یاب ترشیزکه نسبت به ارائه خدمات مکان یابی و رهیابی سرویس های رفت و برگشت دانش آموزان به والدین و یا بستگان اقدام می‌کند.

1-2: تیکو: نام برند سرویس دهنده خدماتی فوق می باشد که توسط شرکت ارایه می‌شود.

1-3: اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات تیکو، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران داده می شود.

1-4: کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از والدین، سرپرست یا بستگان دانش آموز و راننده سرویس مدرسه که از طریق اینترنت به اپلیکیشن تیکو متصل و از خدمات نرم افزاری آن بهرمند می‌شود.

1-5: حساب کاربری: حسابی است که کاربران برای استفاده از خدمات تیکو در اپلیکیشن تیکو ایجاد کرده‌اند.

1-6: اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار شرکت قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران در اپلیکیشن وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات تیکو در اختیار شرکت قرار داده می‌شود.


ماده 2- حساب کاربری

2-1: کاربران با ثبت نام در تیکو و همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تیکو را مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند این تغییرات به صورت ایمیل، پیامک و یا از طریق سایت و اپلیکیشن به اطلاع کاربران خواهد رسید. صرف ادامه استفاده کاربر از خدمات تیکو، اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن تلقی می گردد.

2-2: برای استفاده از خدمات تیکو لازم است که هر کاربر، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. برای استفاده از خدمات مربوطه ، کاربر باید اطلاعاتی را که اپلیکیشن از او می خواهد ثبت کند.

2-3: کاربر باید اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن وارد کند. مسئول عدم صحت اطلاعات وارد شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

2-4: مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوطه انجام می‌شود به عهدۀ کاربران است. بنابراین مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را بصورت کتبی به اطلاع شرکت برساند.

2-5: مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات تیکو در مورد اشخاص حقوقی ، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

2-6: ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود شود. در این صورت کاربر، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.


ماده 3- استفاده از تیکو

3-1: با استفاده از خدمات تیکو کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از این خدمت برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع استفاده نکنند.

3-2: کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات تیکو به صورتی که به شرکت یا شرکا یا دیگر کاربران آن صدمه‌ای اعم از مادی و یا معنوی وارد کند استفاده نکنند. در غیر اینصورت شرکت حق دارد خدمات مربوطه را قطع کند و با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی جبران خسارات وارده را مطالبه کند.

3-3: کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با ایشان استفاده کند.

3-4: مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات تیکو به عهدۀ کاربران است.

3-5: کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن حریم خصوصی شرکت را مطالعه کرده اند و مورد قبول ایشان است.

3-6: کاربران می‌پذیرند که تیکو سرویس رفت و آمد دانش آموزان نیست. تیکو، تنها نرم افزاری در بستر اینترنت است که این قابلیت را به والدین یا بستگان و یا سرپرستان دانش آموزان میدهد که بتوانند در طول مسیر رفت و آمد به مدرسه، از موقعیت مکانی ماشین حامل دانش آموز خود مطلع باشند. بنابراین هرگونه نقص در ارایه خدمات سرویس دهی از سوی کاربر راننده، از قبیل تأمین نکردن گوشی هوشمند و یا اینترنت و یا عدم ثبت ورود و خروج دانش آموزان به / از سرویس مدرسه بعهده این شرکت نمی باشد. لذا سرپرستان دانش آموز، بایستی رانندگان محترم سرویس مدرسه را توجیه نمایند که این خدمات را به نحو احسن به ایشان ارائه نمایند.

3-7: خدمات تیکو ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های داخلی و یا خارجی دیگری ارائه شود که شرکت کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و شرکت مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

3-8: کاربر می‌پذیرد مبلغی که برای استفاده از خدمات تیکو می پردازد برای استفاده در طول یکسال تحصیلی است. بنابراین فارغ از اینکه کاربر در چه زمانی ثبت نام نماید و یا در چه زمانی شروع به دریافت خدمات نماید، میزان مبلغ محاسبه و اعلام شده از سوی شرکت را می پذیرد. این مبلغ غیر قابل برگشت بوده و کاربر حتی در صورت عدم استفاده از این سرویس به هر دلیلی، حق مطالبه مبلغ پرداختی را ندارد.


ماده 4- مسئولیت شرکت

4-1: شرکت با استفاده از امکانات موجود، تمامی تلاش خود را جهت اخذ رضایت کاربران و سرویس دهی مناسب و مطلوب انجام می دهد.

4-2: شرکت تلاش خویش را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و... ) نخواهد داد.

4-3: تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی و یا انتظامی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع مربوطه، شرکت مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.

4-4: جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات تیکو و استفاده از نرم‌افزار‌های والدین و رانندگان، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط تیکو در نرم‌افزار و وبسایت شرکت قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات تیکو آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس شرکت بصورت تلفنی در ساعات اداری و بصورت کتبی پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفاً از طریق اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.

4-5: مسئولیت تیکو فقط در فرضی است که کاربر راننده وظایف خود را در این اپلیکیشن انجام دهد. لذا اگر کاربر راننده که در اپلیکیشن تیکو ثبت نام کرده‌است از ارائه خدمات سرباز زند و یا بدرستی از خدمات تیکو استفاده ننماید اطلاعات صحیحی به والدین دانش آموز نخواهد رسید و در این صورت هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.


ماده 5- مسئولیت کاربران

5-1: بهره برداری کامل و بهینه از این نرم افزار ، منوط به همکاری دقیق و شایسته رانندگان محترم سرویس های مدرسه و ثبت اطلاعات درخواستی تیکو در هر سفر می باشد.

5-2: مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

5-3: هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و شرکت حق غیر فعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه ایشان را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.


ماده 6- موارد فنی

6-1: کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای تیکو شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند. 6-2: کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات تیکو را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار تیکو یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

6-3: کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

6-4: کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ تیکو یا سامانه‌های مرتبط با تیکو انجام دهند.


ماده 7- محتوای تولید شده توسط کاربران

شرکت ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌ مرتبط به تیکو کاربران این حق را به شرکت می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.


ماده 8- قطع خدمات

شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر، می‌تواند برای شرکت یا سایر شرکا و یا کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات تیکو را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.


ماده 9- توافق از راه دور

9-1: کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از طریق نرم افزارها و سامانه های الکترونیکی شرکت بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.

9-2: مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهدۀ کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

9-3: کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

9-4: کاربران با عضویت در خدمات تیکو قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.